Znajdujesz się tutaj: asmanfinance.pl > Emerytura > Bezpieczne odkładanie na emeryturę

Emerytury

Rozpoczęcie pracy jest często początkiem rozmyślań o emeryturze. Nie wiadomo jaka będzie jej ostateczna kwota, nie o tym myśli się na początku. Najpierw należy rozeznać się w systemie emerytalnym, jaki panuje w danym kraju. Dzięki temu można wiedzieć, co trzeba, a czego nie trzeba. W warunkach polskich system emerytalny składa się z trzech filarów oparty jest na trzech filarach. Różnią się one między sobą w istotny sposób.
Pierwszy wiąże się ze składkami odprowadzanymi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zarządza Funduszem Ubezpieczeń Społecznych. Z niego wypłacana jest emerytura.
Drugi połączony jest z funduszami emerytalnymi, które są reklamowane namiętnie w telewizji. Trzeci filar opiera się przede wszystkim na indywidualnym koncie. Na nim opierają się osoby, które chcą mieć większą emeryturę, coś poza państwową, która często nie gwarantuje odpowiednich stawek. Indywidualne konto jest dobrym zabezpieczeniem, pod warunkiem że ma się z czego odkładać na nie. Jest to filar nieobowiązkowy.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.